TDK Corporation CKG32KX7R1E106M335AJ
Part No.:
CKG32KX7R1E106M335AJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KX7R1E106M335AJ.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R SMD
Shipping
Inventory:728
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KX7R1E106M335AJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KX7R1E106M335AJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KX7R1E106M335AJ?
Image CKG32KX7R1E106M335AJ
Part Number CKG32KX7R1E106M335AJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)