TDK Corporation CKG32KX7R1E106M335AH
Part No.:
CKG32KX7R1E106M335AH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KX7R1E106M335AH.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R SMD
Shipping
Inventory:788
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KX7R1E106M335AH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KX7R1E106M335AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KX7R1E106M335AH?
Image CKG32KX7R1E106M335AH
Part Number CKG32KX7R1E106M335AH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)