TDK Corporation CKG32KC0G3A332J335AH
Part No.:
CKG32KC0G3A332J335AH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KC0G3A332J335AH.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 1KV C0G SMD
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KC0G3A332J335AH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KC0G3A332J335AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KC0G3A332J335AH?
Image CKG32KC0G3A332J335AH
Part Number CKG32KC0G3A332J335AH
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)