TDK Corporation CKG32KC0G3A222J335AH
Part No.:
CKG32KC0G3A222J335AH
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KC0G3A222J335AH.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV C0G SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MEGACAP, CKG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
J-Lead
1. How to order CKG32KC0G3A222J335AH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KC0G3A222J335AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KC0G3A222J335AH?
Image CKG32KC0G3A222J335AH
Part Number CKG32KC0G3A222J335AH
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)