TDK Corporation CKG32KC0G3A152J335AH
Part No.:
CKG32KC0G3A152J335AH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KC0G3A152J335AH.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1KV C0G SMD
Shipping
Inventory:900
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KC0G3A152J335AH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KC0G3A152J335AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KC0G3A152J335AH?
Image CKG32KC0G3A152J335AH
Part Number CKG32KC0G3A152J335AH
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)