TDK Corporation CKG32KC0G3A103J335AJ
Part No.:
CKG32KC0G3A103J335AJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KC0G3A103J335AJ.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV C0G SMD
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KC0G3A103J335AJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KC0G3A103J335AJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KC0G3A103J335AJ?
Image CKG32KC0G3A103J335AJ
Part Number CKG32KC0G3A103J335AJ
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)