TDK Corporation CKG32KC0G3A102J335AJ
Part No.:
CKG32KC0G3A102J335AJ
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KC0G3A102J335AJ.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1KV C0G SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MEGACAP, CKG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
J-Lead
1. How to order CKG32KC0G3A102J335AJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KC0G3A102J335AJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KC0G3A102J335AJ?
Image CKG32KC0G3A102J335AJ
Part Number CKG32KC0G3A102J335AJ
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)