CKG32KC0G2E473J335AJ.pdf
| Image |  |
| Part Number | CKG32KC0G2E473J335AJ |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | CKG |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive |
| Package / Case | SMD, J-Lead |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.136" (3.45mm) |