TDK Corporation CKCL44X7R1H472M085AA
Part No.:
CKCL44X7R1H472M085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKCL44X7R1H472M085AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0805
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CKC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4700pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order CKCL44X7R1H472M085AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKCL44X7R1H472M085AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKCL44X7R1H472M085AA?
Image CKCL44X7R1H472M085AA
Part Number CKCL44X7R1H472M085AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CKC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 4700pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)