TDK Corporation CGJ6M4X7T2H154K200AA
Part No.:
CGJ6M4X7T2H154K200AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ6M4X7T2H154K200AA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 500V X7T 1210
Shipping
Inventory:735
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ6M4X7T2H154K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ6M4X7T2H154K200AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ6M4X7T2H154K200AA?
Image CGJ6M4X7T2H154K200AA
Part Number CGJ6M4X7T2H154K200AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)