CGJ6M4X7R2H683K200AA.pdf
| Image | |
| Part Number | CGJ6M4X7R2H683K200AA |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |