CGJ6L4X7T2H104K160AA.pdf
| Image | |
| Part Number | CGJ6L4X7T2H104K160AA |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Coefficient | X7T |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |