TDK Corporation CGJ5L4C0G2H103J160AA
Part No.:
CGJ5L4C0G2H103J160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5L4C0G2H103J160AA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 500V C0G 1206
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5L4C0G2H103J160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5L4C0G2H103J160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5L4C0G2H103J160AA?
Image CGJ5L4C0G2H103J160AA
Part Number CGJ5L4C0G2H103J160AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)