TDK Corporation CGJ5L3X7R2D104K160AA
Part No.:
CGJ5L3X7R2D104K160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5L3X7R2D104K160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Shipping
Inventory:757
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5L3X7R2D104K160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5L3X7R2D104K160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5L3X7R2D104K160AA?
Image CGJ5L3X7R2D104K160AA
Part Number CGJ5L3X7R2D104K160AA
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)