TDK Corporation CGJ5L2C0G1H683J160AA
Part No.:
CGJ5L2C0G1H683J160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5L2C0G1H683J160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V C0G 1206
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5L2C0G1H683J160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5L2C0G1H683J160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5L2C0G1H683J160AA?
Image CGJ5L2C0G1H683J160AA
Part Number CGJ5L2C0G1H683J160AA
Product Status Obsolete
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)