CGJ5K4X7R2H223K130AA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGJ5K4X7R2H223K130AA |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |