TDK Corporation CGJ5H4X7R2H152K115AA
Part No.:
CGJ5H4X7R2H152K115AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5H4X7R2H152K115AA.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 500V X7R 1206
Shipping
Inventory:119
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5H4X7R2H152K115AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5H4X7R2H152K115AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5H4X7R2H152K115AA?
Image CGJ5H4X7R2H152K115AA
Part Number CGJ5H4X7R2H152K115AA
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)