TDK Corporation CGJ5H4C0G2H682J115AA
Part No.:
CGJ5H4C0G2H682J115AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5H4C0G2H682J115AA.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 500V C0G 1206
Shipping
Inventory:626
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5H4C0G2H682J115AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5H4C0G2H682J115AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5H4C0G2H682J115AA?
Image CGJ5H4C0G2H682J115AA
Part Number CGJ5H4C0G2H682J115AA
Product Status Obsolete
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)