TDK Corporation CGJ5H3X7R2D223K115AA
Part No.:
CGJ5H3X7R2D223K115AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5H3X7R2D223K115AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5H3X7R2D223K115AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5H3X7R2D223K115AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5H3X7R2D223K115AA?
Image CGJ5H3X7R2D223K115AA
Part Number CGJ5H3X7R2D223K115AA
Product Status Obsolete
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)