TDK Corporation CGJ5F4C0G2H472J085AA
Part No.:
CGJ5F4C0G2H472J085AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5F4C0G2H472J085AA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 500V C0G 1206
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5F4C0G2H472J085AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5F4C0G2H472J085AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5F4C0G2H472J085AA?
Image CGJ5F4C0G2H472J085AA
Part Number CGJ5F4C0G2H472J085AA
Product Status Obsolete
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)