TDK Corporation CGJ5C4C0G2H121J060AA
Part No.:
CGJ5C4C0G2H121J060AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5C4C0G2H121J060AA.pdf
Description:
CAP CER 120PF 500V C0G 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5C4C0G2H121J060AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5C4C0G2H121J060AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5C4C0G2H121J060AA?
Image CGJ5C4C0G2H121J060AA
Part Number CGJ5C4C0G2H121J060AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)