TDK Corporation CGJ5C2C0G1H822J060AA
Part No.:
CGJ5C2C0G1H822J060AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5C2C0G1H822J060AA.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5C2C0G1H822J060AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5C2C0G1H822J060AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5C2C0G1H822J060AA?
Image CGJ5C2C0G1H822J060AA
Part Number CGJ5C2C0G1H822J060AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)