TDK Corporation CGJ5C2C0G1H223J060AA
Part No.:
CGJ5C2C0G1H223J060AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ5C2C0G1H223J060AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1206
Shipping
Inventory:816
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ5C2C0G1H223J060AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ5C2C0G1H223J060AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ5C2C0G1H223J060AA?
Image CGJ5C2C0G1H223J060AA
Part Number CGJ5C2C0G1H223J060AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)