TDK Corporation CGJ4J3X7R2D682K125AA
Part No.:
CGJ4J3X7R2D682K125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ4J3X7R2D682K125AA.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 200V X7R 0805
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ4J3X7R2D682K125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ4J3X7R2D682K125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ4J3X7R2D682K125AA?
Image CGJ4J3X7R2D682K125AA
Part Number CGJ4J3X7R2D682K125AA
Product Status Obsolete
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)