TDK Corporation CGJ4J3X7R2D153K125AA
Part No.:
CGJ4J3X7R2D153K125AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ4J3X7R2D153K125AA.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 200V X7R 0805
Shipping
Inventory:714
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ4J3X7R2D153K125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ4J3X7R2D153K125AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ4J3X7R2D153K125AA?
Image CGJ4J3X7R2D153K125AA
Part Number CGJ4J3X7R2D153K125AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)