TDK Corporation CGJ4J2X7R0J475K125AA
Part No.:
CGJ4J2X7R0J475K125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ4J2X7R0J475K125AA.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0805
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ4J2X7R0J475K125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ4J2X7R0J475K125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ4J2X7R0J475K125AA?
Image CGJ4J2X7R0J475K125AA
Part Number CGJ4J2X7R0J475K125AA
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)