TDK Corporation CGJ4J2C0G1H333J125AA
Part No.:
CGJ4J2C0G1H333J125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ4J2C0G1H333J125AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V C0G 0805
Shipping
Inventory:119
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ4J2C0G1H333J125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ4J2C0G1H333J125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ4J2C0G1H333J125AA?
Image CGJ4J2C0G1H333J125AA
Part Number CGJ4J2C0G1H333J125AA
Product Status Obsolete
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)