TDK Corporation CGJ3E1X7R0J225K080AC
Part No.:
CGJ3E1X7R0J225K080AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGJ3E1X7R0J225K080AC.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603
Shipping
Inventory:576
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGJ3E1X7R0J225K080AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGJ3E1X7R0J225K080AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGJ3E1X7R0J225K080AC?
Image CGJ3E1X7R0J225K080AC
Part Number CGJ3E1X7R0J225K080AC
Product Status Obsolete
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)