CGJ2B3X7R1H223K050BB.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGJ2B3X7R1H223K050BB |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.020" (0.50mm) |