CGJ2B2C0G1H821J050BA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGJ2B2C0G1H821J050BA |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 820 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |