CGJ2B2C0G1H220J050BA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGJ2B2C0G1H220J050BA |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | CGJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 22 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.020" (0.50mm) |