TDK Corporation CGB3B3X6S0G225K055AB
Part No.:
CGB3B3X6S0G225K055AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGB3B3X6S0G225K055AB.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 4V X6S 0603
Shipping
Inventory:121
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGB3B3X6S0G225K055AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGB3B3X6S0G225K055AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGB3B3X6S0G225K055AB?
Image CGB3B3X6S0G225K055AB
Part Number CGB3B3X6S0G225K055AB
Product Status Obsolete
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)