CGAEA1X7T0J104M030BC.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGAEA1X7T0J104M030BC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Temperature Coefficient | X7T |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |