TDK Corporation CGA9Q4C0G2W104J280KA
Part No.:
CGA9Q4C0G2W104J280KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9Q4C0G2W104J280KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 450V C0G 2220
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9Q4C0G2W104J280KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9Q4C0G2W104J280KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9Q4C0G2W104J280KA?
Image CGA9Q4C0G2W104J280KA
Part Number CGA9Q4C0G2W104J280KA
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)