CGA9Q1C0G3A223J280KC.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA9Q1C0G3A223J280KC |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | High Voltage |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.122" (3.10mm) |