TDK Corporation CGA9Q1C0G3A223G280KC
Part No.:
CGA9Q1C0G3A223G280KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9Q1C0G3A223G280KC.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,2220,C0G,1
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9Q1C0G3A223G280KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9Q1C0G3A223G280KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9Q1C0G3A223G280KC?
Image CGA9Q1C0G3A223G280KC
Part Number CGA9Q1C0G3A223G280KC
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)