TDK Corporation CGA9P3X7S2A156M250KB
Part No.:
CGA9P3X7S2A156M250KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9P3X7S2A156M250KB.pdf
Description:
CAP CER 15UF 100V X7S 2220
Product Status:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9P3X7S2A156M250KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9P3X7S2A156M250KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9P3X7S2A156M250KB?
Image CGA9P3X7S2A156M250KB
Part Number CGA9P3X7S2A156M250KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)