TDK Corporation CGA9P1X7S3D103K250KE
Part No.:
CGA9P1X7S3D103K250KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9P1X7S3D103K250KE.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7S 2220
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9P1X7S3D103K250KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9P1X7S3D103K250KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9P1X7S3D103K250KE?
Image CGA9P1X7S3D103K250KE
Part Number CGA9P1X7S3D103K250KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)