TDK Corporation CGA9P1X7S3D103K250KA
Part No.:
CGA9P1X7S3D103K250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9P1X7S3D103K250KA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7S 2220
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9P1X7S3D103K250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9P1X7S3D103K250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9P1X7S3D103K250KA?
Image CGA9P1X7S3D103K250KA
Part Number CGA9P1X7S3D103K250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)