TDK Corporation CGA9P1X7S3A473M250KA
Part No.:
CGA9P1X7S3A473M250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9P1X7S3A473M250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 1KV X7S 2220
Shipping
Inventory:225
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9P1X7S3A473M250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9P1X7S3A473M250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9P1X7S3A473M250KA?
Image CGA9P1X7S3A473M250KA
Part Number CGA9P1X7S3A473M250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)