TDK Corporation CGA9N4X7R2J224M230KA
Part No.:
CGA9N4X7R2J224M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N4X7R2J224M230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Shipping
Inventory:892
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N4X7R2J224M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N4X7R2J224M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N4X7R2J224M230KA?
Image CGA9N4X7R2J224M230KA
Part Number CGA9N4X7R2J224M230KA
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)