TDK Corporation CGA9N4X7R2J224K230KE
Part No.:
CGA9N4X7R2J224K230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N4X7R2J224K230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Shipping
Inventory:950
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N4X7R2J224K230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N4X7R2J224K230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N4X7R2J224K230KE?
Image CGA9N4X7R2J224K230KE
Part Number CGA9N4X7R2J224K230KE
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)