CGA9N4X7R2J224K230KA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA9N4X7R2J224K230KA |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 630V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.098" (2.50mm) |