TDK Corporation CGA9N4C0G2E154J230KN
Part No.:
CGA9N4C0G2E154J230KN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N4C0G2E154J230KN.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 250V C0G 2220
Shipping
Inventory:179
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N4C0G2E154J230KN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N4C0G2E154J230KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N4C0G2E154J230KN?
Image CGA9N4C0G2E154J230KN
Part Number CGA9N4C0G2E154J230KN
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)