TDK Corporation CGA9N3X7S2A106K230KB
Part No.:
CGA9N3X7S2A106K230KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N3X7S2A106K230KB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N3X7S2A106K230KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N3X7S2A106K230KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N3X7S2A106K230KB?
Image CGA9N3X7S2A106K230KB
Part Number CGA9N3X7S2A106K230KB
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)