TDK Corporation CGA9N3X7R2E105M230KE
Part No.:
CGA9N3X7R2E105M230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N3X7R2E105M230KE.pdf
Description:
CAP CER 1UF 250V X7R 2220
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N3X7R2E105M230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N3X7R2E105M230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N3X7R2E105M230KE?
Image CGA9N3X7R2E105M230KE
Part Number CGA9N3X7R2E105M230KE
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)