TDK Corporation CGA9N2X7R2A105K230KA
Part No.:
CGA9N2X7R2A105K230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N2X7R2A105K230KA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 100V X7R 2220
Shipping
Inventory:305
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N2X7R2A105K230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N2X7R2A105K230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N2X7R2A105K230KA?
Image CGA9N2X7R2A105K230KA
Part Number CGA9N2X7R2A105K230KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)