TDK Corporation CGA9N2X7R1E156M230KA
Part No.:
CGA9N2X7R1E156M230KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N2X7R1E156M230KA.pdf
Description:
CAP CER 15UF 25V X7R 2220
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N2X7R1E156M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N2X7R1E156M230KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N2X7R1E156M230KA?
Image CGA9N2X7R1E156M230KA
Part Number CGA9N2X7R1E156M230KA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)