TDK Corporation CGA9N2NP02A154J230KA
Part No.:
CGA9N2NP02A154J230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N2NP02A154J230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 100V NP0 2220
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N2NP02A154J230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N2NP02A154J230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N2NP02A154J230KA?
Image CGA9N2NP02A154J230KA
Part Number CGA9N2NP02A154J230KA
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)