TDK Corporation CGA9N2C0G2A154J230KE
Part No.:
CGA9N2C0G2A154J230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N2C0G2A154J230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 100V C0G/NP0 2220
Shipping
Inventory:800
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N2C0G2A154J230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N2C0G2A154J230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N2C0G2A154J230KE?
Image CGA9N2C0G2A154J230KE
Part Number CGA9N2C0G2A154J230KE
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)